LETIŠTĚ CHEB - LKCB

Letecký den Cheb 2017

Deutsch Webseiten


LETECKÝ DEN CHEB 2017  -  OSLAVY 100 LET 1. VOJENSKÉHO LETIŠTĚ

Největší událostí roku 2017 v českém letectví zcela jistě budou oslavy 100 let od vzniku prvního vojenského letiště na našem území. Toto letiště bylo v Chebu uvedeno do provozu dne 1. července 1917.

Hlavní program oslav proběhne ve dnech 24. a 25. června 2017 coby velký Letecký den s bohatým dvoudenním programem. Kromě toho se budou konat v průběhu roku výstavy, přednášky a další doprovodné akce.

Zaměření:

Letecký den bude ukázkou vývoje vojenského letectva v posledních 100 letech s nabídkou maximálního možného množství vojenských letadel od 1. světové války po současnost se zvláštním zřetelem na letouny, které bylo možné v průběhu let vídat právě v Chebu. Program bude rozložen do několika bloků:

Blok 1

V tomto bloku bude divák uveden do doby vzniku vojenského letiště v Chebu, tj. do dob 1. světové války. Vystoupí letadla obou válčících stran a součástí ukázek bude i dobová bojová scéna s účastí letectva. Všechno je samozřejmě doplněno pyrotechnickými efekty, tehdejší pozemní technikou a komparsem v dobových uniformách. Tento blok volně přejde do ukázek meziválečných letadel.

Blok 2

Letadla 2. světové války patří trvale k nejžádanějším ukázkám na všech leteckých dnech a nejinak tomu bude i v Chebu. Také díky mezinárodní spolupráci zde vystoupí široká paleta strojů z let 1939 – 1945. Budou to stroje cvičné, pokračovací i plnokrevní válečníci z obou  stran, kteří se osvědčili na všech frontách. Předělem ke třetí části bude vystoupení našeho pilota série Red Bull Air Race.

Blok 3

Ve třetí části Leteckého dne se dostanou ke slovu vojenská letadla současnosti. Hlavním garantem tohoto všemi očekávaného představení je letectvo Armády České republiky. Svůj display předvedou dopravní stroje, vrtulníky, bitevníci i stíhací Gripen. V jednání je i vystoupení zahraničních hostů.

Součástí akce budou i pozemní ukázky z činnosti jednotek Integrovaného Záchranného Systému, jakož i výzbroje a výstroje Armády České republiky. Jako tradičně bude k vidění vojenská technika klubů vojenské historie.

Proto bude Letecký den tou nejlepší příležitostí k návštěvě chebského letiště pro celou rodinu, protože z bohatého programu si to svoje vybere opravdu každý.

Naši partneři:

Město Cheb  Karlovarský Kraj Ministerstvo obrany ČR Velitelství Vzdušných sil AČR German Historic Flight Classic Trainers